بانک نمونه

bnr
             

س11192019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو اخبار عضو كمیسیون برنامه:جایگزین كردن سایر ارزها به جای دلار اقدامی كاربردی است

عضو كمیسیون برنامه:جایگزین كردن سایر ارزها به جای دلار اقدامی كاربردی است

alt

یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه، تصریح كرد: با افزایش تعاملات دو یا چند جانبه بین ایران و شركای اقتصادی مان می توانیم كاری كنیم تا پول ایرانی و كشورهای هدف جایگزین مطمئنی برای دلار شود.
علیرضا منادی، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تلاش غرب جهت وارد آوردن فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران، گفت: همانطور كه در جنگ تحمیلی توانستیم با مدیریت مناسب، تاكتیك ها و راهبردهای موثر بر چالش ها فائق آییم، امروز نیز در برابر دشمن تسلیم فشارها نمی شویم.
وی افزود: جایگزین كردن ریال و ارز سایر كشورها به جای دلار را در شرایط عادی نامتعارف دانست و تاكید كرد: استفاده از این شیوه برای خنثی سازی تحریم ها بسیار كارآمد است.
نماینده مردم تبریز، گفت: با افزایش تعاملات دو یا چند جانبه بین ایران و شركای اقتصادی می توان كاری كرد تا پول ایرانی و كشورهای هدف جایگزین مطمئنی برای دلار شود، حتی می توان سطح معاملات و تبادلات پولی را از طریق اجرای راهكارهایی به سطحی رساند كه احتیاجی به جابجایی ریال و پول كشور هدف نباشد.
وی تهاتر را یكی دیگر از راهبردهای خنثی كردن تحریم های بین المللی دانست و خاطر نشان كرد: فروش نفت و واردات كالاهای مورد نیاز یكی از شیوه های عقیم كردن تحریم های بین المللی است. در این شیوه پس از فروش كالاهای وارداتی می توان پول مورد نیاز را تامین كرد و یا در شیوه ای دیگر از طریق تجار كشورهای دوست یا تجار كشورهای ثالث می توان وجه نفت فروخته شده را به كشور انتقال داد.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه، جایگزین كردن ریال یا ارز شركای اقتصادی ایران را روشی نامتعارف ولی كاربردی دانست و خاطر نشان كرد: استفاده از چنین شیوه ای در شرایط عادی كاملا نامتعارف است ولی فشار اقتصادی غرب بر ایران موجب اتخاذ چنین شیوه ای شده است و البته به لطف الهی در این جنگ نیز همچون جنگ تحمیلی دشمن را شكست خواهیم داد.
وی اعمال تحریم اقتصادی علیه ایران را به تحریم اقتصادی مسلمانان در شعب ابیطالب تشبیه كرد و گفت: همان طور كه در آن زمان موریانه متن عهدنامه دشمنان قسم خورده پیامبرعظیم الشان را خورد، قطعا بحران های اقتصادی داخلی كشورهای غربی همچون موریانه ای، توافق برای تحریم اقتصادی ایران را بی اثر و نابود خواهد كرد.
منادی تاكید كرد: بحران های اقتصادی و اجتماعی آمریكا و متحدان اروپایی این كشور به زودی موجب فروپاشی نظام ناعادلانه و زورگویانه آنها خواهد شد. بحران در این كشورها به سطحی خواهد رسید كه تحریم اقتصادی ایران را از یاد خواهند برد.
نماینده مردم تبریز، قطع صادرات نفت به شش كشور اروپایی را عامل تشدید بحران های اقتصادی و اجتماعی این كشورها دانست و تصریح كرد: گرفتاری های عمیق اقتصادی غرب و تاكتیك های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دیر یا زود موجب پشیمان شدن حكام جائر این كشورها خواهد شد.
وی، جابجایی فیزیكی پول در نظام مكانیزه را منسوخ شده دانست و درعین حال تحریم بانك مركزی از سوی كشورهای غربی را عاملی برای استفاده ایران از این شیوه عنوان كرد و افزود: این شیوه در شرایط تحریم، برای بی اثر كردن تحریم ها شیوه بسیار كارآمدی است.

خبرگزارى ايسنا (www.isna.ir)

خواندن 1660 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه