بانک نمونه

bnr
             

ج04262019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو مجموعه اسکناس کشورها اسکناس های کشور فلسطین اشغالی

اسکناس های کشور فلسطین اشغالی

اراضی اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی

 مناطقی هستند که توسط سازمان ملل متحد و بسیاری از دیگر سازمانهای بین‌المللی، دولتها و دیگران برای اشاره به منطقه اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی از مصر، اردن و سوریه پس از جنگ شش روزه ۱۹۶۷، به عنوان منطقه اشغال شده معین شده اند.رژیم صهیونیستی همچنین جنوب لبنان را نیز طی سالهای ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۰ و همچنین جزیره های صنافیر و تیران را از هنگام جنگ شش روزه اشغال کرد. جزیره صنافیر که متعلق به عربستان است همچنان در اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد. این مناطق شامل کرانه غربی، نوار غزه و بیشتر بلندی‌های جولان و تا ۱۹۸۲، شبه‌جزیره سینا است. به کرانه غربی رود اردن و نوار غزه، اراضی فلسطینی یا مناطق اشغال شده فلسطینی هم گفته می‌شود. حکومت فلسطین، اتحادیه اروپا، و شورای امنیت سازمان ملل متحدشرق بیت‌المقدس را بخشی از کرانه غربی می‌دانند، موضعی که رژیم صهیونیستی آن را انکار می‌کند. رژیم صهیونیستی شرق بیت‌المقدس را طبق قانون بیت‌المقدس ضمیمه خود کرده است.

رژیم صهیونیستی لفظ «مناطق مورد مناقشه» را برای کرانه غربی ترجیح می دهد.

این واژه اولین بار در قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت سازمان ملل متحد، پس از جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ به کار رفت، که خواهان «استقرار یک صلح پایدار و منصفانه در خاور میانه از طریق «اعمال هر دو اصل زیر: ... عقب نشینی قوای مسلح اسرائیلی از مناطق اشغالی در نبردهای اخیر ... خاتمه همه ادعاها یا حالتهای تجاوز» و احترام به حق همه کشورهای منطقه برای زندگی در مرزهای به رسمیت شناخته شده و امن در صلح بود. به هرحال، عقب نشینی از مناطق مشروط به یک صلح مذاکره شده بود، که دول عرب پس از قطعنامه خرطوم آن را رد کردند

پس از عقب‌نشینی یک‌جانبه نیروهای دفاعی رژیم صهیونیستی از شبه‌جزیره سینا در ۱۹۸۲، به عنوان بخشی از معاهده صلح اسرائ یل و مصر، این منطقه دیگر منطقه اشغالی شناخته نشد. رژیم صهیونیستی به طور یک‌جانبه در سپتامبر ۲۰۰۵ نوار غزه را آزاد کرد، و اعلام کرد دیگر نوار را اشغال نکرده است. به هرحال، رژیم صهیونیستی همچنان از سوی سازمان ملل، آمریکا، بریتانیا و بسیاری از سازمانهای حقوق بشری در نوار غزه نیروی اشغالگر شناخته می‌شود. رژیم صهیونیستی بودن نیروی اشغالگر در نوار غزه را رد می‌کند. ضمیمه‌شدن شرق اورشلیم در ۱۹۸۰  و بلندی‌های جولان در ۱۹۸۱ ، توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

خواندن 1577 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه