بانک نمونه

bnr
             

ج04262019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو مجموعه اسکناس کشورها اسکناس های کشور سودان

اسکناس های کشور سودان

کشوری است در شمال خاوری آفریقا و پایتخت آن خارطوم است. این کشور دومین کشور بزرگ‌ آفریقا و نیز دومین کشور بزرگ‌ عربی پس از الجزایر می باشد

هماهنگ با تازه ترین برآورد، جمهوری سودان بیش از 30 میلیون تَن جمعیت دارد که ۴۵ درصد از آنها زیر ۱۴ سال، ۵۳ درصد بین ۱۵ تا ۶۵ سال و ۲ درصد بقیه بیشتر از ۶۵ سال سن دارند.

نرخ رشد سالانه جمعیت سودان ۶٪۳ درصد است. این کشور به ازای هر هزار نفر از جمعیت خود ۵۸/۳۴ نفر نرخ زاد و ولد، ۲۸/۱۲ نفر نرخ مرگ و میر و ۷/۰ نفر نرخ کوچ کردن دارد. امید به زندگی در بین مردان سودانی به ۴۹/۵۵ سال و در زنان این کشور به ۶۶/۵۷ سال می‌رسد.

از سوی دیگر ۵۲ درصد از ساکنین کشور سودان قبل از جدا شدن سودان جنوبی، از نژاد سیاهپوستان آفریقایی، ۳۹ درصد عرب و ۸ درصد از نژاد قبیله «بجا» بودند اما امروزه بیشتر مردم سودان از نژاد عرب سودانی می باشند اما در بعضی بخشهای جنوبی و همچنین در دارفور اکثریت با نژاد سیاه است.

مسلمانان اهل تسنن 97 درصد، و 3 درصد باقیمانده را پیروان ادیان محلی آنیمیست و مسیحیان تشکیل می‌دهند.همچنین اقلیتی از پیروان مذهب شیعه دوازده امامی در شهرهای خارطوم، ام درمان، شندی، ابوزبد، پورت سودان و دیگر استان های این کشور زندگی می‌کنند.

عربی و انگلیسی زبانهای رسمی سودان هستند.

دست کم ۹/۵۹ درصد از مردان و ۹/۴۴ درصد از زنان بالای ۱۵ سال سودان باسوادند. جنگ‌های خونین سودان با همسایگان و درگیری های داخلی این کشور ازپیشرفت امکانات و بهداشت در این کشور جلوگیری کرده است‌. این کشور در چند سال گذشته از داشتن غذا و بهداشت بی‌بهره بوده است‌.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

خواندن 1339 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 فروردين 1395 20:21

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه