بانک نمونه

bnr
             

ی07212019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو مجموعه اسکناس کشورها اسکناس های کشور بروندی

اسکناس های کشور بروندی

 کشوری است در مرکز آفریقا. پایتخت آن بوجومبورا است. بروندی کشوری کوچک در منطقه دریاچه‌های بزرگ است همسایه اوگاندا - کنگو - رواندا - تانزانیا است
قتل عام ۱۵۲ پناهنده توتسی اهل کنگودر روز ۱۳ اوت ۲۰۰۴ در اردوگاه گاتومبا در نزدیکی مرز جمهوری دمکراتیک کنگو (R D C) باعث بروز مجدد نگرانی و وحشت شده است . انتخابات عمومی پیش بینی شده برای ماه اکتبر آینده بدین ترتیب به دلیل بحران و فشارهای سیاسی به تعویق خواهد افتاد.
موضوع فاجعهٔ رواندا، که بطور وسیعی از طریق رسانه‌ها مطرح شده، باعث گشته است که کمتر صحبتی از بروندی شود که مرتبا صحنهٔ خشونت‌های قومی است.
بعد از قتل رئیس جمهور ملشیور اندادایه در روز ۲۱ اکتبر ۱۹۹۳ به دست افسران توتسی، در فاصله ده روز «دهها هزار» توتسی و اوتوی میانه رو به قتل رسیدند .
این اولین رئیس جمهور اوتویی بود که چهار ماه قبل از کشته شدن در جریان نخستین انتخابات دمکراتیک این کشور برگزیده شده بود . شبح نسل کشی بر کشور همسایه رواندا سایه افکنده است .
قرار دادهای صلح آروشوا تانزانیا، که در ماه اوت ۲۰۰۰ بین دولت و ۱۷ حزب سیاسی به امضا رسید، از طرف توتسی‌های عضو «انجمن قدرت دفاع از خود» (P A) و همینطور اوتوهای «نیروهای ملی آزادی» (F N L) رد شده است . ۳۰۰۰ شورشی «نیروهای ملی آزادی» که مورد حمایت جنبش‌های واپس گرای مذهبی و کلیساهای آدوانتیستمحلی هستند هنوز نفرت شدیدی نسبت به توتسی‌ها دارند و آن‌ها را به تدارک نسل کشی اوتوها متهم می‌کنند . این عده هم چنین مسئولیت قتل عام «گاتومبا»را به عهده گرفته‌اند .

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

خواندن 1810 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 فروردين 1395 20:11

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه