بانک نمونه

bnr
             

ی07212019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو مجموعه اسکناس کشورها اسکناس های کشور اوگاندا

اسکناس های کشور اوگاندا

اوگاندا کشوری است در حاشیه دریاچه ویکتوریا واقع در شرق ميانه آفریقا. همسایه‌های آن عبارت‌اند از زئیر، رواندا، بروندی، تانزانیاو کنیا. پایتخت آن کامپالا است
اوگاندا در ۱۸۹۴ به عنوان كشوري تحت الحمایه بریتانیا و در ابتدا به صورت يك پادشاهی مقتدر تشکیل گردید. اوگاندادر سال ۱۹۶۲ استقلال خود را از بریتانیای کبیر به دست آورد و به عنوان يك جمهوري اعلام موجوديت كرد. در سال ۱۹۷۱ حكومت میلتون اوبوته رئيس جمهور اوگاندا كه در ۱۹۶۶ به قدرت رسيده بود، طی کودتائی به رهبری ایدی امین كه در دوره ریاست جمهوری میلتون اوبوته فرماندهی ارتش و نیروی دریایی اوگاندا را در دست داشت سرنگون شد.. در سال ۱۹۷۱، هنگامی که میلتون اوبوته در سفر خارج به سر می‌برد، لیدی امین دست به کودتا زد و حکومت وی را سرنگون کرد. قذافی رهبر لیبی جزو اولين كساني بود كه حمایت خود را از امین اعلام نمود. رژیم ایدی امین در سال ۱۹۷۹ و پس از آن که نیروهای نظامی تانزانیا، همسایه اوگاندا، این کشور را اشغال کردند سرنگون شد .اشغال اوگاندا به هشت سال حکومت ایدی امین خاتمه داد در حالیکه گفته می‌شد در این دوره، هزاران نفر در اوگاندا کشته شده بودند. از آن زمان تا کنون یووری موسوینی رهبری کشور را در دست دارد.
اوگاندا رشد اقتصادی حدود ۸ درصدی تولید ناخالص ملی در طول سه سال گذشته تجربه كرده است. شورش‌های مسلحانه در شمال و شرق اوگاندا یکی از بزرگ‌ترین جمعیت‌های آواره آفریقا را به وجود آورده‌است. اين شورش در مدتي نزدیک به دو دهه 6/1 میلیون نفر از مردم اوگاندا را مجبور به پناه گرفتن در اردوگاه‌های پناهندگان كرده است. تعداد آوارگان داخل این کشور از سال ۲۰۰۲ تقریباً سه برابر شده است. سوء تغذیه کودکان در بعضی مناطق تا ۳۰ درصد برآورد شده‌است. وحشت از عوارض جنگ داخلي و شورش تاثير شدیدی برای فصل کشاورزی سال ۲۰۰۴ داشته است. با تمام شدن ذخایر دارویی و فرار امدادگران بهداشتی موسسات بهداشتی با دشواری به کار ادامه می‌دهند.

alt

alt

alt

alt

خواندن 1521 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 فروردين 1395 16:46

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه