بانک نمونه

bnr
             

س08202019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه بانکداری الکترونیک آموزش بانکداری الکترونیکی رمزهاي كارتهاي بانكي رمز اول و رمز دوم و cvv2

رمزهاي كارتهاي بانكي رمز اول و رمز دوم و cvv2

9كارتهای بانکي كه در دست شماست داراي 2 رمز مي باشد .
رمز اول:همان رمزيست كه در نامه داده شده به شما در هنگام دريافت كارت بر روي ان درج شده
رمز دوم:رمزي است كه شما مي توانيد در خود پردازهاي بانكها براي كارت خود تعيين كنيد.
اما كاربرد اين 2 رمز:
رمز اول براي استفاده از دستگاه هاي خود پرداز مجهز به سيستم شتاب مانند عابر بانك ها(ATM=Automatic Teller Machine)ويا فروشگاههاي مجهز به خدمات پرداخت الكترونيكي وجه.
رمز دوم براي استفاده از خدمات اينترنتي كارتهای بانکی مي باشد مانند پرداخت قبوض ويا تلفن بانك ويا انتقال اينترنتي وجه از حسابي به حساب ديگر.
رمز اول يك عدد چهار رقمي بايد باشد.
و رمزدوم يك عددي بين پنج تا ده رقمي بايد باشد.

رمزي كه براي پرداخت الكترنيكي شهريه دانشگاه لازم است رمزدوم مي باشد.
اما منظور از CVV2 چيست؟
شماره شناسايي مشتري نام ديگر CVV2 است.
براي خريد اينترنتي رمز دوم (CVV2) نياز مي باشد که در پشت کارت پرداخت اينترنتي درج شده است. 
که بواسطه این رمز عملیات نقل و انتقال اینترنتی و مجازی پول با امنیت بیشتری صورت می گیرد .
در سپهر کارتهای بانک صادرات در بالای شماره کارت یک عدد چهار رقمی نوشته شده می باشد . که همان CVV2 کارتهای سپهر می باشد.
اگر شما از عابر بانك بانك ملت(ملت كارت) استفاده مي كنيد مي كنيدسه رقم اخر شماره پشت كارت مد نظر است مانند:
2562 7363 6356 343
در اين كارت343همان CVV2 است.
اما ولي اما اگر از ملي كارت استفاده مي كنيد شماره روي كارت مد نظر نيست بلكه در پشت كارت يك عدد چهار رقمي بر روي نوار سفيد رنگي قرار دارد
منظور از CVV2همان عدد مي باشد.
البته يادتون باشه كه بعد از انجام عمليات شماره پيگيري را حتما يادداشت بكنيد كه اگر احتمالا اشكالي به وجود امده باشه(در انتقال وجه) بتوان رفع مشكل كرد.

رمز اینترنتی چیست؟
شماره رمز اینترنتی، با شماره رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت میباشد (البته به ندرت و در برخی بانکها ممکن است این دو رمز یکی باشد). رمز اینترنتی یکی از ملزومات خرید اینترنتی است.
کد  (CVV2 (Card Validation Value چیست؟
جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانکی ( عابر بانک، کارت اعتباری، کارت هوشمند ، بن کارت  ، کارت هدیه   ) نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود می باشید .
کد CVV2 یک متغیر عددی است که طول آن سه یا چهار رقم است و بر اساس الگوریتمی خاص محاسبه و در کارت مشـــتـری چــاپ مــی شـود. توصیه بانک مرکزی ج.ا.ا استفاده از کد 4 رقمی برای CVV2 می باشد
CVV2 معمول چاپ آن بصورت فرورفته (INDENT) در محل نوار امضاء پشت کارت یا  روی کارت بانک حک شده است. این شماره یکی از ملزومات خرید اینترنتی می باشد و روی اکثر کارت های بانکی وجود دارد.
کارت های بانکی با قابلیت خرید اینترنتی چه ویژگیهایی دارند؟
در مجموع قابلیت خرید اینترنتی یک کارت بستگی به بانک صادر کنندۀ آن دارد که آیا این امکان را فعال کرده باشد یا خیر. اما به طور کلی کارت های شتابی که قابلیت خرید اینترنتی دارند علاوه بر شماره کارت 16 رقمی دارای شماره رمز اینترنتی و نیز کد سه رقمی CVV2 هستند. قابلیت خرید اینترنتی (پرداخت الکترونیکی) بر روی برخی از کارتهای اعتباری فعال نیست و همانطور که ذکر شد مشخصه آن داشتن شماره رمز اینترنتی و کد CVV2 است. اما توجه داشته باشید اگر روی یک کارت کد CVV2حک شده باشد، ممکن است باز هم این کارت امکان خرید اینترنتی نداشته باشد. در واقع همه چیز بستگی به بانک صادر کننده دارد.
رمز اینترنتی و کدCVV2 کارت خود را از کجا بگیریم؟
اگر رمز اینترنتی و کد CVV2مربوط به کارت خود را نمی دانید ( در صورتی که کد  CVV2 و تاریخ انقضاء کارت بر روی کارت درج نشده باشد ) و یا تا به حال با کارت خود خرید اینترنتی انجام نداده اید، شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک خود به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود را دریافت نمایید .
- پس از ورود کارت خود در پایانه های خودپرداز بانک  و وارد نمودن رمز کارت نسبت به انتخاب گزینه تغییر رمز اقدام فرمائید .
- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب نمایید .
- رمزاینترنتی موردنظر خود را حداقل در چهاررقم وارد و مجدداً طبق فرمان سیستم ، رمز را تکرار نمایید.
- پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر CVV2 به همراه تاریخ انقضاء کارت ، بر روی رسید ارائه شده ، چاپ و تحویل می گردد..
و در بخش عملیات رمز، رمز اینترنتی خود را تعریف و یا دریافت کنید. همچنین می توانید به یکی از شعب بانک خود (ترجیحاً شعبه صادر کننده کارت خود) مراجعه کنید و درخواست رمز اینترنتی بنمایید (البته اگر کارت های بانک شما امکان خرید اینترنتی را داشته باشد) تا رمز اینترنتی و کد CVV2 را به شما تحویل دهند. از این به بعد شما می توانید به با این کارت خود از اینترنت خرید نمایید. در حال حاضر بانک های ملی،پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، ملت، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات و مؤسسه مالی و اعتباری بنیاد، امکان خرید اینترنتی را برای کارت های خود ارائه نموده اند.
هزینه تراکنش بانکی در پرداخت اینترنتی چقدر است؟
معمولاً کارمزد بانکی پرداخت اینترنتی 2بین 1 تا 2 درصد می باشد که به صورت موردی در هر پرداخت به استحضار خریدار می رسد. مثلاً هزینۀ کارمزد بانکی کارت شارژ 5000 تومانی ایرانسل 2درصد یعنی 100تومان است و در مجموع خرید این نوع کارت شارژ 5100تومان برای خریدار تمام می شود
در هنگام بروز مسأله در هنگام پرداخت الکترونیکی چه کار کنیم؟
سیستم پرداخت اینترنتی به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برای تماس با مسؤلین سایت ایرانسل شاپ از لینک پشتیبانی سایت استفاده کنید. همچنین برای موارد کلی تر در زمینه پرداخت الکترونیک می توانید با بخش پرداخت الکترونیک بانک سامان یا پارسیان تماس بگیرید.
آیا پس از پرداخت پول، امکان بازگرداندن پول به حساب ما وجود دارد؟
بله، در صورتیکه پس از پرداخت پول خدمت مربوطه به شما ارائه نشود، ظرف مدت کوتاهی به صورت اتوماتیک پول به حساب شما بازگردانده می شود. در صورتی که پس از پرداخت پول، در دریافت خدمات از سایت با مشکلی مواجه شدید، با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا خدمت مناسب به شما ارائه شود و یا پول شما به حسابتان بازگردانده شود.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه

همکاران بانک نمونه